Sale na wesela, imprezy i inne wydarzenia

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne stanowią niezwykle istotną część funkcjonowania w życiu szkolnym, uczelnianym, a w przyszłości i w miejscu zatrudnienia. Nie da się ukryć, że takie budowanie relacji interpersonalnych okazuje się niezwykle przydatne na takich imprezach. Niejednokrotnie zdarza się także, że imprezy takie przygotowywane są właśnie z myślą o rozwijaniu takich kontaktów. W przypadku imprez szkolnych, impreza może mieć cele zapoznawcze, a więc możliwość interakcji między uczniami i nawiązywania między nimi wzajemnych relacji. Jeśli jednak w grę wchodzi organizowanie imprez integracyjnych w miejscach zatrudnienia, to mają one na celu motywowanie pracowników, którzy mieliby traktować taką wycieczkę jako nagrodę za wkład pracy. W rzeczywistości, impreza taka miałaby być możliwością na wypoczynek i propozycję kolejnych nagród, jeśli ich praca nadal będzie wyglądała tak jak w danym momencie.

Tego typu wyjazdy przygotowywane są ze względu na pracowników, zabawę i rozrywkę, odpoczynek i relaks. Nie powinno jednak na niej zabraknąć przełożonego, który w chociażby części zabaw i gier powinien wziąć udział. Po pierwsze, zmniejsza to dystans między szefem, a jego podopiecznymi. To także szansa dla przełożonego, by sprawdził, jak pracownicy zachowują się poza biurem i poza typowymi sytuacjami.  Dostrzegając swój zespół w trakcie zabaw, można mieć szansę na dostrzeżenie ukrytych talentów. Mogłoby się więc okazać, że ktoś z pozoru nieśmiały okaże się prawdziwym liderem, podczas gdy osoba która wydawała się być poważną i zdyscyplinowaną, będzie zachowywała się niestosownie i będzie nadużywała alkoholu.
Gdyby więc okazało się, że menadżer interesuje się przeprowadzeniem eksperymentu, badającego, jakie ma talenty w swoim zespole, powinno się przygotować specjalną obserwację za pomocą narzędzi zadaniowych. Niezwykłą popularnością cieszy się paintball, ponieważ pozwala ukazać prawdziwe oblicze człowieka. Z całą pewnością ujawni się ktoś kto będzie miał zdolności przywódcze, jeszcze inna osoba będzie starała się ukryć, a ktoś będzie czuł się pewnie pod ostrzałem. Zabawa z pozoru jest łatwa, ale może stanowić wyjątkowe źródło informacji.

Ciekawą formą rozrywki jest także jazda konna, wyścigi na quadach czy na windsurfingu. Można więc nie tylko ucieszyć pracowników, ale dowiedzieć się o nich więcej. Okaże się, którzy z pracowników są odważniejsi, ponieważ będą chcieli sprawdzić się w nowej dyscyplinie. Przełożony łatwo dostrzeże, kto jest wytrwalszy i systematyczniejszy w nauce nowych czynności, a kto rezygnuje z nauki i szybko się zniechęca. Dla uczestników zabawy także byłaby to szansa na oderwanie się od szarej rzeczywistości i nudnych, codziennych obowiązków.

Gdybyśmy jednak chcieli postawić na sprawdzone rozwiązania, które będą bezpieczniejsze, także dla osób z pewnymi urazami, powinniśmy zastanowić się nad parkami rozrywki czy parkami wodnymi (aqua park). Takie wyjazdy to przede wszystkim rozrywka i prezent. Nie chodzi tutaj o rywalizację i pokazywanie czegokolwiek, ale rozrywkę. Podwładni mogą poczuć się jak dzieci, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z młodym zespołem, który wręcz tryska energią.
Ograniczony budżet nie powinien być problemem i przyczyną ku rezygnacji z organizacji takiego wydarzenia integracyjnego. Można byłoby więc postawić na kręgle, bilard czy spotkanie w restauracji, połączonej z salą taneczną czy koncertową. Koncepcje te nie zaliczają się do najoryginalniejszych, jednak będą stanowiły idealną rozrywkę dla osób starszych i statecznych, które nie mogą sobie pozwolić na sportowe szaleństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *