Ślubne porady

Oprawa podczas ślubu i wesela – o czym pamiętać?

Chociaż zarówno państwo młodzi, jak i goście wychodzą z założenia, że w dniu ślubu najważniejsza jest przysięga małżeńska, to jednak każdy po cichu liczy na świetną zabawę. Dokłada się też wszelkich starań, by przyjęcie weselne na długo zapadło w pamięć. Mawia się co prawda, że na weselu najważniejsze to dobrze zjeść, dobrze wypić i sporo tańczyć, ale obecnie coraz więcej uwagi zwraca się też na oprawę, która także ma być wyjątkowa.

Kościół – tradycyjnie lub bardziej nowocześnie

Pierwsze ślubne dekoracje zobaczyć można już w kościele. Powinny one w jakiś sposób nawiązywać do bukietu panny młodej. Podobna kolorystyka, te same kwiaty muszą przewijać się w sposobie dekorowania ławek. Nie trzeba przesadzać na pewno z ilością dekoracji. Świetny efekt zapewniają też pojedyncze kwiaty a nawet płatki róż rozsypane przed wejściem do kościoła lub wokół ławek.

Wesele – niekoniecznie na bogato

Misterne ozdoby, wielkie bukiety kwiatów na każdym stole, aż do przesady zdobione półmiski i stoły na szczęście odchodzą już do lamusa. Nie tylko uznaje się je obecnie za nieco kiczowate, ale i dochodzi się do wniosku, że niepotrzebnie przytłaczają stoły. Zamiast obfitości preferuje się dziś prostotę, a modny na co dzień minimalizm sprawdza się także na przyjęciach weselnych.

Minimalizm – nowy trend w dekorowaniu

Minimalistyczne ozdoby nie tylko świetnie się prezentują, ale są też znacznie tańsze. Zamiast więc dużych bukietów z różnych gatunków kwiatów, na stołach ustawia się smukłe wazony z jednym tylko kwiatem. Rezygnuje się także z ozdabiania dań, które same w sobie mają być ozdobą.

Ekologia na pierwszym miejscu

Najnowszym trendem jest wesele w stylu ekologicznym. W wystroju królują wówczas wszystkie odcienie brązu i zieleni, wprowadza się drewniane naczynia i inne ekologiczne materiały. Doskonale sprawdzają się także świece o wiele bardziej romantyczne niż tradycyjne lampy.

Tematyczne przyjęcia weselne

Doskonałym pomysłem okazać się też może zorganizowanie wesela tematycznego. Przyjęcie w klimacie vintage czy nawiązujące do konkretnej epoki może okazać się naprawdę wyjątkowe. Ciekawe są też wesela z motywem przewodnim. Inspiracją może okazać się np. film czy baśń. Niezwykłe byłoby np. wesele w klimacie filmy „Śniadanie u Tiffany’ego” albo nawiązujące do „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. W takiej tematycznej maskaradzie przy tym wziąć udział mogą nie tylko państwo młodzi. Do zabawy wciągnąć można także wszystkich gości. O swoich planach warto poinformować już w zaproszeniach, żeby goście mieli czas na przygotowanie odpowiednich strojów dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *