Organizowanie ślubu

Organizacja wesela z odpowiednim wyprzedzeniem

Nie trzeba nikomu udowadniać, że organizacja wesela to proces długi i złożony, a do te go długotrwały. Dodatkowe problemy zaczynają się, gdy data uroczystości się zbliża, czasu zostaje coraz mniej, włączają się emocje, a do pomocy państwu młodym ruszają zastępy „doradców”, którzy znają się lepiej, chociaż nigdy nic poważnego nie organizowali. Żeby uniknąć problemów na ostatniej prostej, trzeba mieć odpowiedni harmonogram działania, który można stworzyć w naszym Kreatorze Planu Przygotowań. Znajduje się on w Managerze Ślubnym. Zaprezentujemy teraz, jak w największym uproszczeniu wyglądają kolejne kroki, które muszą się w nim znaleźć. Na rok przed ślubem Na samym początku trzeba postarać się, by wszystkie osoby biorące udział w przygotowaniach, czyli przede wszystkim teściowie oraz państwo młodzi, byli na tej samej stronie, czyli mieli ten sam cel i takie same podejście do jego realizacji. 

Chodzi tutaj w szczególności o charakter wesela i budżet. Taką pewność można uzyskać organizując wspólne spotkanie, na którym można się po prostu poznać, wymienić drobnymi podarunkami oraz dobrze porozmawiać. Najważniejsza jest rozmowa o budżecie, w ramach której pojawia się też wstępna lista gości. W tym momencie nie ma jeszcze daty ślubu. Trzeba ją ustalić, przynajmniej wstępnie, by można się było zacząć rozglądać za salą, dobrym zespołem, fotografem oraz wszystkimi tego typu usługami. Pamiętajmy, że większość partnerów do organizacji wesela to ludzie rozchwytywani i zastanawiamy się nad nimi rok przed wydarzeniem nie dlatego, że tak nam się podoba, ale dlatego, że potem większość z nich będzie zajęta. 8 miesięcy do ślubu To jest jeszcze dość spokojny okres. Należy tylko odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego i zapoznać się z wymaganymi formalnościami. Komplikacją jest zawsze ślub konkordatowy oraz wymagania stawiane przez Watykan w zakresie specjalnych sesji indoktrynacyjnych dla nowożeńców, które muszą być zorganizowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Pół roku do ślubu W tym momencie zaczynają się prawdziwe przygotowania. Dobrze jest w tym czasie przeglądać czasopisma branżowe i strony internetowe firm zajmujących się organizacją ślubów, by zbierać pomysły dotyczące uroczystości. Wkroczyliśmy w czas szczegółów. Trzeba zająć się suknią ślubną i zdecydować, czy ma być wypożyczona czy uszyta. Druga opcja jest oczywiście bardzo czasochłonna. Z garniturem oczywiście sytuacja jest znacznie prosta. Jego wyboru dokonuje się po wyborze koloru sukni ślubnej i dodatków. Na tym etapie przygotowane też powinny zostać obrączki ślubne, a także świadkowie. Będą oni albo kolejną dekoracją, albo ważnymi członkami sztabu przygotowującego ślub. Wszystko zależy od tego, jak na to spojrzycie. Zaproszenia zacznijcie rozdawać zaraz potem. Jeśli planujecie je wysyłać, możecie się jeszcze trochę wstrzymać. 3 miesiące do ślubu Kiedy zostało jeszcze 3 miesiące do ślubu, warto jest rozpocząć naukę tańca do pierwszego tańca na weselu. To naprawdę ważne. Wszyscy oczywiście będą zwracali uwagę przede wszystkim na dekoracje sali, samochodu i ewentualnie kościoła w tym dniu (tym też zajmujemy się właśnie w tej chwili), ale przez krótki czas to państwo młodzi będą w absolutnym centrum uwagi. Dla państwa młodych to jednak goście muszą być najważniejsi i w tym czasie myślimy głównie o nich.

W chwili, kiedy docierają ostatnie potwierdzenia, trzeba mieć przygotowane noclegi dla gości. Konieczne jest też zadbanie o ich posiłki, na przykład śniadanie w hotelu. Najważniejsze jest oczywiście menu na sali weselnej. Ostatnie chwile Na ostatniej prostej warto pamiętać o takich drobiazgach, jak rozchodzenie butów, w których będziemy na weselu, naniesienie ostatnich poprawek na obrączki czy przygotowanie się do pogody, która jest zapowiadana na dzień ślubu. Wszystko na pewno będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *