Organizowanie ślubu

Przygotowania do ślubu – od czego zacząć?

Pary, które myślą o organizacji przyjęcia weselnego nie ukrywają, że napawa je ona pewnym strachem. Trudno przecież przewidzieć najbardziej prawdopodobny przebieg wydarzeń, a z opowiadań znajomych jednoznacznie wynika, że wszystko może się zdarzyć, a sama organizacja imprezy potrafi być testem na siłę związku. Każda przyszła para ma oczywiście pewne wyobrażenia dotyczące wyglądu tego wyjątkowego dnia, ponieważ zaś organizacja ślubu i wesela wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, chętnie przyjmuje wszystkie te rady, które pozwolą jej na uniknięcie organizacyjnego chaosu. Jedna z najważniejszych mówi o tym, że im wcześniej ustalona zostanie data uroczystości ślubnej, tym więcej czasu będzie można poświęcić na dopracowywanie wszystkich szczegółów.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, kiedy zaczniemy przygotowania do ślubu, często można jednak usłyszeć, że pierwsze działania w tym zakresie podejmowane są nawet z półtorarocznym wyprzedzeniem. Oczywiście, kluczową kwestią wydaje się wyznaczenie samego terminu ślubu. Tu najważniejsze jest to, aby był on dogodny nie tylko dla młodej pary, ale i dla samych gości. Najpierw warto więc odwiedzić kościół i USC i dokonać rezerwacji. W obu instytucjach udzielane są też informacje na temat tego, jakie dokumenty niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego należy dostarczyć i w jakim terminie wskazane jest zadbanie o to, aby dokumentacja była kompletna. Gdy data ślubu jest już ustalona, można przystąpić do organizacji samego przyjęcia weselnego. Wybór miejsca na przyjęcie weselne jest sporym wyzwaniem. Trudno się temu dziwić, skoro mówimy o jednym z najważniejszych elementów rozpoczynających przygotowania do ślubu. Sam wybór musi uwzględniać wiele kwestii, decyzja jest więc nie tylko bardzo trudna, ale i wyjątkowo ważna. Jeszcze przed jej podjęciem należy uzyskać odpowiedź na przynajmniej kilka pytań. Najważniejsze dotyczy finansów, warto więc zastanowić się nad tym, jaki ma być weselny budżet i jaka kwota powinna zostać przeznaczona na przyjęcie. Nie bez znaczenia jest jednak i to, jaki charakter ma mieć wesele i ilu gości ma się na nim bawić. Dużą rolę odgrywa również czas trwania uroczystości, a także to, czy ślub ma odbywać się w miejscu zamieszkania, czy też w miejscu nie tak oczywistym, ale wyjątkowym dla samych nowożeńców. Gdy uzyska się odpowiedź na tak postawione pytania, łatwiej można będzie znaleźć obiekt spełniający oczekiwania. Z odpowiednim wyprzedzeniem warto też zastanowić się nad tym, jaka muzyka będzie towarzyszyć weselu, to od niej zależy bowiem w duże mierze to, w jaki sposób będą bawić się goście. Jeszcze przed podpisaniem umowy warto zapoznać się nie tylko z dorobkiem zespołu, ale i z tym, jaką relację buduje on z weselnymi gośćmi. Warto pomyśleć również o dodatkowych atrakcjach, które ma nam zapewnić kapela. Z niemałą odpowiedzialnością wiąże się również wybór kamerzysty i fotografa, choć tu warto mieć na uwadze przede wszystkim to, że ma on przede wszystkim spełniać oczekiwania młodych, a dopiero w dalszej kolejności – nadzieje, jakie wiążą z nim pozostali goście.

To młoda para powinna więc zdecydować nie tylko o formie, ale i o rodzaju wykonywanych zdjęć. Film będzie udaną pamiątką ze ślubu przede wszystkim wówczas, gdy będzie można uznać, że jest interesujący. Najważniejsze ujęcia powinny przy tym dotyczyć zarówno przygotowań do wesela, jak i samego ślubu i uroczystości. Nie wolno też zapominać o tym, że przyjezdni goście powinni mieć zapewniony nocleg. Kolejnym krokiem, na który warto się zdecydować jest dokonanie wyboru stroju Pana i Panu młodej. Tu najwięcej problemów generuje suknia ślubna, przed uroczystością często okazuje się bowiem, że w tej, w której młoda widziała się od dziecka, wcale nie wygląda dobrze. Na szczęście, możliwości jest wiele, suknię ślubną można więc nie tylko kupić i uszyć, ale i wypożyczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *