Ślubne porady

Szczęscie zaklęte w ślubnych rytuałach

Przygotowania do ślubu bywają stresujące, ale zazwyczaj towarzyszy im też wielka radość i niecierpliwe oczekiwanie. Co ciekawe, nawet pary bardzo nowoczesne w tym szczególnym dniu są wyjątkowo przesądne. Para młoda w dniu ślubu, ale również i przed nim zachowuje wyjątkową ostrożność, a w dniu ceremonii stara się pamiętać o wszystkich rytuałach, które zapewnić mają szczęście.

Data i miesiąc – szczęśliwa literka „r”

Na dobry początek warto pamiętać o samej dacie ślubu. Wyznaczając termin, warto wybrać miesiąc, który będzie miał w swojej nazwie literę „r”, co ma zapewnić parze młodej dużo szczęścia. Można też na zaślubiny wybrać dzień świąteczny. Sakramentalne „tak” wypowiedzieć można w Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwestra albo Nowy Rok.

Amulety, które powinna mieć panna młoda

Najsłynniejsza jest chyba tradycja, że panna młoda powinna mieć na sobie coś nowego, coś starego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Nowe ma zapewnić parze dostatek, pożyczone – wsparcie rodziny męża, stare – pomoc przyjaciół. Kolor niebieski ma gwarantować wierność małżonka. Unikać natomiast należy rzeczy różowych, które parze mogą przynieść pecha.

Pantofelek panny młodej, to w nim powinno ukryć się szczęście

Tak samo ważne jak suknia ślubna czy welon są także pantofelki panny młodej. Na dzień przed ceremonią należy je postawić na oknie, by wpadło do nich szczęście. Przed ślubem panna młoda powinna włożyć do jednego z butów monetę, by zapewnić dostatek sobie i przyszłemu mężowi. W trakcie ceremonii zaś buty i stopy powinny być zakryte.

Pożądany bukiet ślubny panny młodej

Magiczny jest też niewątpliwie bukiet panny młodej. Nie tylko dopasowana jest do niego cała dekoracja kościoła i sali weselnej. Wiązanki pożądają również wszystkie obecne na weselu panny. Ta, której uda się go złapać, powinna kolejna wyjść za mąż.

Kiedy na drodze napotka się bramę

Para młoda już od pierwszego dnia swojego wspólnego życia powinna się uczyć, jak zażegnywać ewentualne problemy. Kiedy na ich drodze pojawi się brama, koniecznie trzeba udobruchać tych, którzy stają im na przeszkodzie, najlepiej butelką weselnego alkoholu.

Kieliszki

Rytuałów nie może zabraknąć też podczas samego wesela. Zabawę rozpoczyna zazwyczaj toast, podczas którego parze młodej składa się życzenia. Świeżo poślubieni po wypiciu szampana rzucają kieliszki za siebie. Roztrzaskane drobinki szkła zapewnić im mają szczęście.

Przede wszystkim jednak podczas wesela trzeba się dobrze bawić i docenić każdą jego chwilę, ponieważ to właśnie uważność i docenianie w życiu małych szczęść gwarantuje to wielkie szczęście, którego życzy się młodym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *