Ślubne porady

Wesele na światowym poziomie

Dzień ślubu jest niezwykły dla nowożeńców, ale warto zadbać o to, by równie dobrze zapamiętali go także i zaproszeni goście. Z pewnością nie należy żałować na huczne weselisko, bo często spotkać się można z opinią, że im bardziej udane, tym lepiej wróży to młodej parze. Warto też jak najlepiej wykorzystać samą okazję do świętowania. W czasach, kiedy pośpiech odgrywa coraz większą rolę na co dzień, wyjątkowe wesele to wspaniała okazja, żeby chociaż na trochę zapomnieć o szarej codzienności.

Przede wszystkim hucznie

Z uwagi na duże koszty jeszcze do niedawna modne były wesela kameralne, na które zapraszało się tylko najbliższą rodzinę i serdecznych przyjaciół. Dziś wiele pod tym względem się zmieniło, a coraz częściej wychodzi się z założenia, że im więcej gości, tym bardziej huczne będzie samo przyjęcie. Normą są już przyjęcia, na które zaprasza się stu, dwustu czy nawet trzystu gości. Nie jest też powiedziane, że wesele trwać ma jeden tylko wieczór. Równie dobrze może przeciągnąć się do kilku dni. Oczywiście im większa impreza, tym szybciej należy rozpocząć planowanie. Z wyprzedzeniem należy porozsyłać zaproszenia, by na ślub mogło przybyć możliwie najwięcej gości. Zawczasu trzeba też zarezerwować termin w odpowiednim lokalu.

Prezenty dla gości

Wydaje się, że w dniu ślubu najważniejsi są państwo młodzi i to prawda. Na wzór amerykański jednak coraz częściej docenia się też samych gości. Biesiadnikom nie tylko się dziękuje za przybycie, ale również i obdarowuje się ich drobnymi upominkami. Świetnie sprawdzają się świece, słodkości czy nawet lukrowane migdały. Wszystko zaś obowiązkowo piękne zapakowane – w okolicznościowe pudełeczka lub woreczki z organzy.

Oprawa muzyczna

O charakterze wesela decyduje w dużej mierze sama sala i jej wystrój oraz serwowane posiłki. Niezmiernie ważna jest także oprawa muzyczna. Tu akurat najłatwiej o gafę. Weselne szlagiery niestety niewiele mają wspólnego ze światowymi trendami, dlatego warto zawczasu dobrze się zastanowić nad doborem muzyki.

Dobrym pomysłem może okazać się wynajęcie na ten wyjątkowy wieczór DJ-a. Stworzyć można także własną playlistę, która będzie grana przez cały wieczór. Repertuar w takim wypadku dobierać mogą nie tylko państwo młodzi, ale również i goście. Ciekawym pomysłem mogą być także piosenki na życzenie, z podziękowaniami i dedykacją. W dniu ślubu dobre słowa zdają się mieć szczególną moc.

Nieco droższe będzie już wynajęcie zespołu na wesele. Tu warto zachować ostrożność, a przed podpisaniem umowy dobrze jest poznać repertuar i usłyszeć poszczególnych wykonawców na żywo. Pokusić się można o zaproszenie niszowego zespołu np. folkowego. Nietypowym rozwiązaniem może okazać się także zaprezentowanie podczas wesela typowych szlagierów w bardziej nowoczesnych aranżacjach.

Kolory mają znaczenie

Podczas wesela nie można zapomnieć też o magii kolorów. Na stołach wcale nie musi królować biel. O wiele lepiej sprawdzić się mogą obrusy w odcieniu écru, srebra i złota. Świetnie prezentuje się i w dodatku kryje w sobie wiele znaczeń kolor niebieski. Coraz częściej przy tworzeniu dekoracji weselnych dużą rolę odgrywają też kolory bardziej energetyczne jak żółty czy pomarańczowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *