Sale na wesela, imprezy i inne wydarzenia

Wybór sali weselnej

Nie tylko kobiety, bowiem także mężczyźni pragną mieć ślub i wesele jak z bajki. Ten wyjątkowy dzień jest jednym z najważniejszych w życiu, nie dziwi zatem fakt, że chcemy go zorganizować i pamiętać jak najlepiej. Przygotowania do wesela często jednak zamieniają się w prawdziwy koszmar, a dzieje się tak zazwyczaj z powodu braku dobrej organizacji i podstawowej wiedzy na temat tego, na co zwracać uwagę. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Po pierwsze sala…

Warto mieć świadomość tego, że powoli przygotowując się do organizacji wesela, jedną z najważniejszych i pierwszych spraw, o które powinniśmy zadbać jest sala weselna. Im dalej do dnia ślubu, tym większy będziemy mieć wybór wśród sal. Na ostatnią chwilę, przykładowo na 3-4 miesiące przed planowanym ślubem, możemy nie znaleźć nic atrakcyjnego i godnego uwagi.

Liczy się nie tylko sam wygląd sali, ale także jej lokalizacja. Warto postawić na salę weselną w romantycznym hotelu czy pensjonacie, otoczonym przykładowo parkiem. Z pewnością powinniśmy unikać sal położonych zaraz przy głównej drodze czy w otoczeniu bloków mieszkalnych rodem z PRL-u. Jeśli na naszym weselu będą dzieci, warto sprawdzić, czy przy obiekcie znajduje się plac zabaw.

Wielkość sali

Wybór sali pod względem jej wielkości jest dość sporym problemem, zwłaszcza jeśli nie mamy pojęcia, ile gości na pewno przybędzie na wesele. Wówczas musimy „zgadywać”. Jeśli wybierzemy za małą salę, goście mogą czuć się niekomfortowo z powodu tłoku. Jeżeli z kolei sala będzie za duża, będzie dziwnie pusto.

Dbamy o gości

Zapraszając bliskich na nasze wesele, musimy o nich zadbać nie tylko w jego trakcie, ale także po nim. Chodzi tutaj oczywiście o zapewnienie noclegu. Nie wypada bowiem prosić gości weselnych o to, aby sami zapewnili sobie nocleg i zapłacili za niego. Jeśli urządzamy wesele w hotelu czy pensjonacie, warto właśnie tam zarezerwować pokoje dla gości.

Dodatkowe atrakcje?

Jeśli planujemy z mnóstwem przeróżnych atrakcji, koniecznie musimy wcześniej uzgodnić każdy szczegół z właścicielami obiektu, bowiem nie na wszystko muszą się zgodzić przykładowo z obawy o bezpieczeństwo. Tego typu kwestie należy oczywiście uzgadniać jeszcze przed wynajęciem sali.

 

REKOMENDUJEMY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *